Close

Victoria’s Secret 1,1 milyar dolara satıldı!

Dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret’ın ekonomik krizde olduğu konuşuluyordu. Geleneksel şovun iptal edilmesi de bu bilgileri doğrular nitelikteydi. Merak edilen konu açıklığa kavuştu, Victoria’s Secret, Sycamore Partners’a satıldı.

LES WEXNER İSTİFA EDİYOR

60 yıldır en büyük perakende markalarından bazılarını inşa eden Les Wexner, şirket Victoria’s Secret zincirini özel sermaye yatırımcısı Sycamore Partners’a satarak istifa ediyor. Sycamore Partners, 525 milyon dolar değerinde bir anlaşmayla Victoria’nın Sırrı’nın yüzde 55’lik kontrolünü ele geçirecek. Ohio merkezli L Brands ise kalan yüzde 45’lik hissesini koruyacak.

Dünya üzerinde birçok ülkede mağazaları bulunan Victoria’s Secret’in yaklaşık 80 bin personeli bulunuyor. Yıllık satışı 2019 yılında 7 milyar doları bulan ve ekonomik kriz içinde olduğu bilinen Victoria’s Secret’ın hisseleri aynı dönemde yüzde 29’dan fazla düştü. Her yıl gelenekselleşen ve ‘yılın şovu’ olarak aralık ayında gerçekleşen Victoria’s Secret defilesi 2019’da iptal edilmişti.

Cosmopolitan

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.