Close

Tüm dünyada Corona virüsü tehlikesi devam ederken, teknoloji şirketleri de bu durumdan ister istemez etkileniyor. Teknoloji denince akla gelen ilk üretim yerlerinden birisi olan Çin’de yaşanan sağlık sorunları, cihazların üretiminde sıkıntı yaratıyor. Bu sıkıntı tüm dev teknoloji şirketleri için geçerli olsa da Apple Corona virüsü tehlikesinden çok fazla etkilenmeyeceğini iddia ediyor. İşte Tim Cook Corona virüsü açıklaması!

Şu anda çoğu teknoloji şirketi, Çin’deki fabrikaları hakkında endişe duyuyor. Çin’deki insanların sağlıklarından dolayı alınan önlemler, fabrikalardaki üretimin yavaşlaması veya durmasına sebep oluyor. Bu durum hakkında yapılan yorumlarda ise, sürecin ilerlemesi teknolojik aletlerin fiyatlarında artış olması veya stok problemi gibi problemlerin oluşabileceği belirtiliyor. Tam da bu noktada artan endişeler sonrasında, Apple yöneticisi Tim Cook bir açıklama yaptık. Cook, durumdan dolayı endişeli değil.

Fox Business ile yaptığı röportajda açıklamalarda bulunan Apple CEO’su, durumdan dolayı endişe duymadığını belirtti. Endişe duymak için sebep olmadığını söyleyen Cook, Çin’in Corona virüsü tehlikesini kontrol altına aldığını düşünüyor. Bu tehlike Çin’de devam etse bile, teknolojiyi üretmek için ana noktanın Çin olmadığını belirten Cook, Apple’ın dünyanın her yerine yayılmış fabrikalarının olduğunu belirtiyor.

Apple CEO’sunun yaptığı açıklamalara bakacak olursak, Apple için sıkıntı yok gibi. Dünyadaki tüm teknoloji şirketleri için üretim ile alakalı ciddi iddialar olsa da şu anda kesin bir şey söylemek mümkün değil.

https://shiftdelete.net/tim-cook-corona-virusu-hakkinda-aciklama-yapti
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.