Close

Sahip olunan hayatı sevebilmek için zamana ihtiyaç vardır. Birçok insan hayatında büyük değişimlerin olacağını ve sonunda da mutlu olacağını düşünür. Unutmayın ki bu büyük değişimi yapacak kişi yine sizlersiniz. Sahip olduğunuz hayatı kabullenip sevmenize yardımcı olacak birkaç ipucu derledik.

1. Farkında olmak

Bulunduğunuz yer ile olmak istediğiniz yer arasında büyük bir uçurum varsa eğer, sizi hedeflerinizden uzaklaştıran seçimlerin farkında olmanız gerekir. Sahip olduğunuz hayatı sevebilmeniz için çaba göstermeniz önemlidir. Sadece bir alanda başarıya odaklanmak yerine bir birey olarak kendinizi geliştirmeye çalışın. Siz büyüdükçe hayatınız da büyüyecektir.

2. Minnettarlık

Minnettarlık uygulamalarının faydaları sayamayacağımız kadar çoktur. Müteşekkir olunan şeyleri fark eden insanlar, daha olumlu duyguları deneyimliyor, daha canlı hissediyor ve daha şefkatli oluyorlar. Sahip olduğunuz hayatı sevmek istiyorsanız, kendinize her gün şükran duymanız gereken şeyleri hatırlatmanız gerekir.

Ä°lgili resim

3. Denge

Dengeli bir hayat yaşamak, sakin ve huzurlu olmanıza yardımcı olacaktır. İç ve dış dengeyi bulmanız önemlidir. Günlük yaşamınızda kalbinizi ve zihninizi çok fazla yormamanız gerekir. Dengeyi sağlamanın en etkili yolu da meditasyon yapmaktır. Meditasyonla birlikte hem ruhsal hem de fiziksel olarak rahatlamış hissedebilirsiniz.

4. Hayallerinizi gerçekleştirin

Seveceğiniz bir hayat yaşamak istiyorsanız, kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız gerekir. Hedeflerinizi sık sık kendinize hatırlatın ve yaşamınızda kararlar alırken hedeflerinizi düşünerek karar verin.

5. Pozitif arkadaşlar

Sizi negatiflikleriyle dolduran, mutsuz insanlardan uzak durmaya çalışın. Etrafınızı gülümsemeyi, sarılmayı, konuşmayı ve eğlenmeyi seven pozitif insanlarla donatın.

psychologies.com.tr

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.