Close

Apple, Corona virüsü pandemisinin ortasında üretimine devam etmek için bir iPad Pro ve iki yeni Mac tanıtırken aynı zamanda iPhone‘un müşteri satın alımlarına sınırlama getiriyor. Apple’ın web sitesi kontrol edildiğinde, ABD ve Çin de dahil olmak üzere birçok ülkede müşterilerin kişi başına maksimum iki telefonla sınırlandırıldığı tespit ediliyor.

Aynı modelden sadece iki tane

Apple’da bir müşterinin satın alabileceği iPhone’un kişi başına her model için iki tane ile ile sınırlandığı bildiriliyor. Birisi farklı modeller satın alırsa ikiden fazla satın alabilir. Örneğin, biri aynı anda iki iPhone 11 ve iki iPhone 11 Pro modeli satın alabiliyor. Kısıtlamalar iPhone 8 , iPhone 8 Plus , iPhone XR , iPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max’e de uygulanıyor. Apple’ın bugün sevkiyat yapmaya başladığı yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro (2020) modelleri için de aynı sınırlandırmalar mevcut.

Apple, iPhone satışlarını ilk kez sınırlandırmıyor. 2007’de Apple, aynı sınırlandırmayı tüketicilerine uygulamıştı. 13 yıl sonra bugün ise Corona virüsü pandemisi Apple’ın tedarik zincirini etkilemiş durumda. Apple Store sayfasında yer alan şirket politikalarına göre şirket, müşterinin satın alabileceği herhangi bir Apple cihazının birim sayısını kısıtlayabilir. Şirket durumu, “Bazı ürünlerimizin popülaritesi ve tedarik kısıtlamaları göz önüne alındığında, Apple’ın satın alınabilecek ürün sayısını sınırlandırması gerekebilir.” şeklinde ifade ediyor.

Apple’ın, Apple Store’a getirdiği mevcut kısıtlamalar, yalnızca ABD için değil, tüm ülkeler için geçerli durumda. Bunun yanı sıra bu kısıtlama pek çok insan için tartışılabilir bir konu. Sonuçta “Hangimiz aynı iPhone modelinden üçer tane satın alıyoruz?” diye sorabilirsiniz. Ancak CNBC’ye göre büyük aileler bu tarz satın alma işlemleri gerçekleştirebiliyor. Veya test yazılımı ile ilgilenen şirketler aynı anda bir iPhone modelinden fazlaca alabiliyor.

https://shiftdelete.net/apple-iphone-almaya-sinir-getirdi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.