Close

Samsung Galaxy S20 satışları beklenenin altında

Galaxy S20 satışları firmanın beklediği gibi gitmiyor. Son Galaxy S20 satış rakamları incelendiğinde, firmanın bir önceki model Galaxy S10‘a göre daha az satıldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay içinde tanıtılan Galaxy S20 serisinde üç model de oldukça konuşulmuştu. Tanıtımın ardından telefonların nasıl bir satış istatistiği elde edeceği merak edilmişti. Satışlara ait ilk bilgiler gelmeye başladı.

Güney Kore’da hazırlanan bir raporda Galaxy S20 satışlarına ait inceleme yapıldı. Yapılan inceleme sonucunda firmanın istenilen satış adedine ulaşamadığı belirtildi. Galaxy S20 ile Galaxy S10 satışları karşılaştırılması da yapıldı. Aynı dönem satışları karşılaştırıldığında Galaxy S20 serisi satışları, Galaxy S10 serisi satışlarının yüzde 60’ı civarında olabildi.

Aynı dönem karşılaştığında Galaxy S10 satışlarını 36 milyona adet civarında olduğu görülüyor. Bu miktara Galaxy S20 serisi satışlarının ulaşması için zor olduğu söyleniyor.

Rapor Seoul Economic Daily isimli haber kaynağı tarafından paylaşıldı. Henüz kesin satış adedi belli olmadı. Ancak 2020 yılının ilk çeyreğine ait istatistiklerin belirlenmesine başlandı. İlk çeyrek döneminde bütün telefon firmalarının, satışlarda düşüş yaşaması bekleniyor. Buna sebep olarak da dünyanın birçok ülkesinde uygulanan salgın tedbirleri gösteriliyor.

Daha önceden hazırlanan bir raporda dünya genelinde telefon satışlarının, şubat ayı içinde yüzde 38 oranında düştüğü belirlenmişti.

https://shiftdelete.net/galaxy-s20-satislari-icin-sasirtici-rapor-ortaya-cikti
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.