Close

Coronavirus: Dünya genelinde vaka sayısı 1 milyonu geçti

Yeni tip Koronavirüs vakaları dünya genelinde 1 milyonu geçerken, Covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 50 bini aştı.

Dünya’da en fazla Koronavirüs vakasının görüldüğü ülke olan ABD’de vaka sayısı 200 bini aştı. En fazla vakanın görüldüğü New York eyaletinde ABD’nin New York eyaletinde vaka sayısı 24 saatte 8 bin 655 arttı.

Avrupa’da pandeminin merkez üssü olan İtalya’da vaka sayısı 110 bini aştı ve hayatını kaybedenlerin sayısı 3 binden fazla oldu. İtalya’da ülke çapında karantina 13 Nisan’a kadar uzatıldı.

Fransa’da ise dün ülkenin en fazla ölümü gerçekleşti. Fransa’da Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 509 artarak 4 bin 32’ye yükseldi. Ülkede bugüne kadar hastalık sonucu hiç bir günde bu kadar fazla sayıda kişi yaşamını yitirmemişti.

Türkiye’de ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 18.135’e, hayatını kaybedenlerin sayısının 356’ya çıktığını duyurdu.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.