Friends’i özleyenler için geri sayım başladı

Share

Nasıl ki Game of Thrones yeni sezonu başlamadan önce her güne yeni bir GOT haberi ile uyanıyorsak son zamanlarda da her güne yeni bir Friends haberiyle başlıyoruz. Çok iyi bir tanıtım yapıldığı su götürmez bir gerçek. Tüm o güzel tanıtımların ardından nihayet yayınlanma tarihi de açıklandı, rahat bir nefes alabiliriz.

Evet tabi ki de Friends efsane bir diziydi, hâlâ severek ve eğlenerek izliyoruz ama son 1 yıl içinde yayınlanan Friends haberleri ile 16 yıl önce sona ermiş olan efsane tekrar akıllara düştü. Yeni bölüm çekilecek mi çekilmeyecek mi diye aylarca heyecan içinde bekledik. Netflix’te keyifle izlemeye başladığımız dizinin bir süre sonra platformdan kaldırılmasıyla büyük hayal kırıklığı yaşadık.

Sonrasında yeni bir bölüm için ‘belki’ kelimesi dolaşmaya başladı ortalıkta. Ardından Jennifer Aniston kendisine bir Instagram hesabı açtı ve gayri resmi bir şekilde ekibin tekrar bir arada olduğunu tüm dünyaya duyurdu. Evet Friends ekranlara dönecekti; fakat yanızca bir (sadece bir) özel bölüm çekilecekti. Bütün bu reklamın sebebi Netflix’e rakip olarak kurulan HBO Max platformu ile ilgiliydi. Friends hayranlarının ilgisini çekmeyi başaran haberlerin hemen ardından HBO Max’in kurulacağı açıklandı.

Platform bir güzel tanıtılırken bir yandan da herkesin merakla beklediği Friends dizisi için de bir özel bölüm çekileceği duyuruldu. 16 yıllık özlem için bir bölüm yeterli olacak mı? Tabii ki de hayır. Ama koskoca HBO Max kuru kuruya sırf eski bölümleri yayınlayacak değildi ya; neticede ağzımıza bir parmak bal çalmalıydı.

Şu sıralar dünyayı etkisi altına alan coronavirus salgınına karşı büyük bir mücadele devam ederken her şeyde olduğu gibi Friends özel bölümünde de bir erteleme oldu haliyle.

Buna nazaran yine bir heyecan dalgası vurdu kıyılara: 27 Mayıs’ta HBO Max’te Friends dizisinin 10 sezonu da yayınlanacak.

Tabii bizler için büyük bir soru işareti tam da burada ortaya çıkıyor: HBO Max ülkemize ne zaman gelecek?