Close

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Kaliforniya’daki Alamade County bölgesinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle üretimin durmasını yasağını deliyor. Musk, bölgedeki fabrikanın “yasağa rağmen” çalışmaya döneceğini söyleyerek “Eğer biri tutulanacaksak bu sadece ben olayım” diye ekledi.

Geçen hafta bölgede bulunan Tesla elektrik araç fabrikasının bölgedeki pek çok fabrikayla birlikte Koronavirüs önlemli olarak çalışmasına izin verilmemesine tepki veren Musk, Tesla genel merkezini Kaliforniya’dan Teksas’a taşıyacağını söylemişti. Tepkilerini sürdüren Musk bu kez de Twitter’dan yasağı deleceğini duyurdu.

Musk, “Tesla Alameda County kurallarını delerek bugün üretime başlıyor. Ben de herkes gibi iş başında olacağım. Eğer biri tutulanacaksa, bu sadece ben olayım”

Musk, daha önce ABD’de alınan yeni tip Koronavirüs önlemleriyle işletmelerin kapanması, insanların evlerinden çıkmamasını “anayasal hakların ihlâli” olarak tanımlamış, “Özgür ABD, hemen!” diye paylaşım yapmıştı.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.