Close

Google Pixel 4a modelinin daha düşük fiyatı ile iPhone SE 2020 satışlarını baltalayacağını düşünen Apple kar marjında azaltıma giderek fiyatları biraz daha düşürmek istiyor.

Apple’ın ilk nesli büyük ilgi gören iPhone SE modeli 2020 yılında güncellenmiş olacak karşımıza çıkmıştı. Yine büyük bir beklenti olan iPhone SE 2020 modelinin rekabette ezilmemesi için Apple tedbir alıyor.

Ülkemizde de 5299TL fiyat etiketi belirlenen iPhone SE 2020 modeli iPhone 8 benzeri tasarım, Apple A13 Bionic yonga seti, 3GB RAM, 64GB/128GB/256GB depolama, 12MP OIS arka kamera şeklinde özelliklere sahip.

Fiyat bandında iddialı olması beklenen iPhone SE 2020 modeli en sıkı rekabeti Pixel 4a modelinden görecek gibi. İddialı bir .donanıma sahip olacak Pixel 4a modeli 128GB kapasite ile 50$ daha ucuz bir fiyattan piyasaya sürülecek. Bu da iPhone SE 2020 için sıkıntı olabilir.

Analiz uzmanları Apple’ın iPhone SE 2020 fiyatında hali hazırda yüzde 65 civarında olan kar marjını biraz daha aşağı çekeceğini düşünüyor. Böylece fiyat olarak Pixel 4a ile aynı veya biraz daha düşük bir seviyeye gelebilecek. Kar marjının azalmasını ise hizmetlerine kazandıracağı daha fazla abone ile telafi edecek. Ülkemizde henüz satışa başlamayan iPhone SE 2020 için yapılacak bir fiyat indirimi 5299TL seviyesini biraz daha aşağı çekebilir ve rekabeti arttırabilir.

https://www.donanimhaber.com/iphone-se-2020-fiyatlarina-indirim-geliyor--121895
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.