Close

Prenses Diana’nın ‘Chanel’ yasağının sebebi

Prens Charles ayrıldıktan sonra bir daha Chanel kıyafet ve aksesuar kullanmayan Prenses Diana’nın bu hareketinin altında yürek burkan bir sebep var.

Prens Charles ile evli olduğu dönemde özellikle Chanel takım ve aksesuarlarıyla çarpıcı görünümler yakalayan Prenses’in boşanmasının ardından hiç Chanel kullanmamasının aslında bir sebebi var ve bu sebep moda eviyle ilgili değil. Aksine, Prenses’in hayal kırıklığına uğratan ilişkisiyle ilgili.

Jayson Brundson’ın verdiği bir röportajda açılan konu, tasarımcının şu sözleriyle açıklığa kavuştu.

“1996 yılında Prenses’in boşanmasının ardından Avustralya’ya yaptığı bir ziyarette yer aldım. Saç ve makyajı tamamlandıktan sonra Di, hastane ziyareti için seçtiği krem Versace takımını giydi. Fakat hangi çanta ve aksesuarları kullanacağına karar verememişti. Odadan bir kucak dolusu çanta, ayakkabı ve aksesuarla çıkan Prenses, bana fikrimi sordu ve ben de içlerinden bir çift Chanel ayakkabı seçtim. Bu parça Versace takımınla mükemmel uyum sağlayacak dedim. Bunu duyunca Di direkt reddetti ve hayır, üstünde C olan bir şey giyemem de takamam da üstelik bunlarda iki tane C var dedi. Sebebini sorduğumda bu Camilla ve Charles demek dedi. Böylece Prenses Diana’ya bir daha Chanel kullanmamasına yemin ettirmiş sebebi öğrenmiş oldum.”

instyle.com.tr

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.