Close

iPhone 12 tanıtımı kasım ayına kalabilir

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 çıkış tarihi konusunda oldukça dikkat çeken bir iddia gündeme geldi. Eğer bu iddia gerçeği yansıtıyor ise, Apple’ın yıllardır yapmakta olduğu etkinliğini değiştirmek zorunda kalması ile karşı karşıya olunacak.

Cowen isimli bir yatırım bankası tarafından iddia edilen yeni bilgilere göre, Corona virüsün üretim tarafındaki etkisi sebebi ile Apple, bu yıl yeni iPhone modellerini iki ay ertelemek zorunda kalacak. Bu da yeni yeni iPhone modellerinin Kasım 2020 tarihinde tanıtılacağı anlamına geliyor. Hatırlatmak gerekirse Apple, uzun bir süredir yeni nesil iPhone modellerini, söz konusu yılın eylül ayında tanıtmayı tercih etmesi ile biliniyordu. Ancak 2020 yılı Apple’ın uzun yıllardır sürdürdüğü takvimini değiştirmek zorunda kalacağı yıl olacak gibi görünüyor.

iphone 12 çıkış tarihi

Bununla birlike üretim miktarları konusunda da iddialar ortaya çıktı. Apple’ın 2020’nin ikinci çeyreği itibariyle 35 milyon iPhone üretimi gerçekleştireceği belirtiliyor. Bu da 2019 yılının aynı dönemine göre yeni iPhone hazırlıklarının yüzde 13 gerilediği anlamına geliyor. Anlaşılan o ki pandemi, Apple’ın üretim sürecini ciddi anlamda etkilemiş.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Apple’ın bu yıl dört farklı iPhone modeli üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği ve bu modellerin 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Max, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max olarak sıralanmasının beklendiği ifade ediliyor.

https://shiftdelete.net/apple-iphone-12-ile-yillar-sonra-bir-ilk
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.