Close

Hakkinen: Bottas 2020’de şampiyon olabilir

Eski F1 dünya şampiyonu Mika Hakkinen, Valtteri Bottas’ın 2020 yılında Mercedes’le şampiyonluk yaşayabileceğini düşünüyor.

Valtteri Bottas, Williams’taki güçlü performansı ve Nico Rosberg’in emekliliği sonrası 2016’nın ardından Mercedes’e katıldı.

Son üç yılın hiçbirisinde Lewis Hamilton’ı mağlup edebilecek bir performans sergileyemeyen Bottas, buna karşılık geçen yıl kariyerinin en iyi yılını geride bıraktı.

2020’de bir adım daha atmak isteyen Fin pilot, hedefinin şampiyonluk olduğunu hiçbir zaman gizlemedi.

Bottas’ın menajerlik ekibinde yer alan Mika Hakkinen, vatandaşının bu yıl şampiyonluğa ulaşabileceğini düşünüyor.

Hakkinen, “Valtteri’nin Mercedes’te harika bir pozisyonu var. O, büyük bir pilot ve her zamankinden daha iyi olduğundan eminim.”

“Bu yıl şampiyon olabilmesi konusunda son derece yüksek beklentiler içindeyim. Uzun yıllardır birlikte çalışarak tüm bu şeyleri ve oraya ulaşması için gereken tüm araçları kendisine sağlamaya çalıştık. O da gerçekten çok çalışıyor.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.