Close

YouTube videoları artık bölümlere ayrılabilecek

Çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan YouTube özellikle Covid-19 sürecinde de birçok insanın eli ayağı oldu. İçerik üreticilerinin birçok yeni içerik ürettiği ve izleyicilerin de bir o kadar tükettiği bir dönemde beklenen özellik geldi. YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi başlıyor.

YouTube videoları artık bölümlere ayrılarak rahatlıkla görüntülenebilecek. Kullanıcılar video zaman şeridi içerisinde bölümleri görebilecek ve başlıklarını okuyabilecek. Aslında YouTube bu özelliği Nisan ayında kısıtlı kullanıcı ile denemeye başlamıştı. Özellik ile birçok olumlu geri bildirimin ardından, özellik tüm kullanıcılara sunuldu.

İçerik üreticiler daha öncesinde bu özelliği açıklama kısmında veya yorumlar kısmında bölüm başlıklarını ve dakikalarını paylaşarak kullanabiliyordu. Tabii ki bu durum tamamen içerik üreticilerin kendi insiyatifine bağlı değişkenlik gösteriyordu. Fakat YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi, içerik üreticiler için bir zorunluluk haline gelebilir.

Şu an ise içerik üreticiler videoları içerisinde zaman damgaları ekleyerek kolayca videolarını bölümlere ayırabilecek. İlk zaman damgası 0.00’da başlayacak ve bir videoda en az üç zaman damgasının olması gerekecek. Ayrıca en az 10 saniye aralık ile yeni zaman damgası eklenebilecek.

Bu özellik hem YouTube içerik üreticilerinin hem de uzun videolarda sıkılan veya aradığını bulamayan izleyicilerin işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

https://shiftdelete.net/youtube-videolarini-bolumlere-ayirma-donemi-basliyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.