Close

Apple, iOS ismine veda edebilir

Apple, geçen yıl aldığı bir karar ile iPad’ler için geliştirdiği iOS‘in özel sürümünü tanıtmıştı. iPadOS’un ardından şimdi de iPhoneOS dedikoduları çıkmaya başladı. Yeni sızıntı, Twitter’da yaptığı paylaşımlarla bilinen Jon Prosser’den geldi.

iOS gidiyor, iPhoneOS mu geliyor?

Jon Prosser’i Apple ile ilgili yaptığı sızıntılarla tanıyoruz. Son olarak atılan tweet ise Apple’ın iOS’i artık iPhoneOS olarak isimlendireceğini söyledi. Bu tweet, XDA Developers’tan Max Weinbach tarafından da desteklendi. Weinbach da tweetinde iPhone’un isminin de Apple iPhone olarak değiştirileceğini söyledi.

Bildiğiniz gibi Apple, 22 Haziran’da WWDCC 2020’yi gerçekleştirecek. Dijital olarak gerçekleştirilecek olan konferansta, iOS 14, iPadOS, watchOS ve macOS’e gelecek yeni gelişmeler ve özellikler açıklanacak.

Şimdilik iPhoneOS ismiyle ilgili resmi bir açıklama tabii ki yok. Bunun için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor. Prosser ve Weinbach’ın iddialarının doğru olup olmadığını kısa süre içinde öğreneceğimizi söyleyebiliriz.

https://shiftdelete.net/apple-ios-veda-mi-edecek
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.