Close

Formula 1’in eski CEO’su Bernie Ecclestone, Ferrari’nin sezon sonunda takımdan ayrılacak olan Sebastian Vettel’e karşı bu yıl “adil davranmasını” umut ediyor.

Sebastian Vettel, sezon sonunda Ferrari’den ayrılacak ve bu ayrılık öncesinde 2020 sezonunu İtalyan takımla tamamlaması gerekecek.

Bu, pek de eşine rastlanır bir durum değil çünkü genellikle takımlar sezon başlayınca sürücünün performansını değerlendirip ona göre karar veriyor.

Fakat koronavirüs nedeniyle Ferrari, sezon başlamadan Vettel’le yollarını ayırma kararı aldı.

Şimdi Vettel’in takımın çıkarlarından çok, kendi çıkarlarına odaklanabileceği yorumları yapılıyor. Ama aynı zamanda Ferrari’nin de Vettel’i ikinci pilotluğa çekeceği yönünde görüşler var.

Bernie Ecclestone da Ferrari’nin Vettel’e karşı dürüst olmasını ümit ediyor.

Blick gazetesine konuşan 89 yaşındaki Ecclestone, “Açıkçası Sebastian’ın şimdi tek bir hedefi olacak: hem sıralama turlarında hem de yarışta Charles’ten daha hızlı olmak. Bence onun önüne geçmek için her şeyi yapacak. Umarım Ferrari, Sebastian’a karşı dürüst davranır.”

“Sebastian zihinsel olarak çok güçlü bir pilot ve gerçek bir profesyonel.” dedi.

Ecclestone ayrıca RTL’nin F1 yayınlarını bırakmasını, Vettel’in ayrılığına bağlıyor.

“RTL’nin 30 yıl sonra Formula 1’den ayrılması Vettel’in gidişiyle ilgili. O olmadan seyircilere sundukları ana karakterlerini kaybedecekler. İsviçre ve Avusturya’daki televizyon şirketlerinin nasıl tepki vereceğini de merak ediyorum. ”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.