Close

Instagram’da iki aylık bebek satışa çıkarıldı!

Instagram yalnızca ülkemizde değil, dünyanın da en çok kullanılan mobil uygulamaları arasında yer alıyor. Haliyle önemli bir kitleye hitap ediyor. Bu sosyal ağda daha çok tüketime yönelik satışlar görüyor olsak da İran’da çok ilginç bir olay yaşandı. İran’da üç kişi Instagram’da bebek satmaya çalıştığı şüphesiyle tutuklandı. Instagram’da iki aylık bebek satışı ile dikkat çeken olay BBC’de haber oldu.

Sosyal medya her ne kadar eğlenceli olsa da kan donduran bir yanı da bulunuyor. O kan donduran yanlarından birisi de yakın zaman önce ortaya çıktı. İran’da üç kişi, birisi 20 günlük bir diğeri ise 2 aylık olan bebekleri satılığa çıkartmaya çalıştı. Kulağa çok ilginç gelse de Tahran’da gerçekleşen olay kısa sürede ortaya çıktı.

İşin bir diğer ilginç yanı ise bu kişiler bebekleri 500 dolar karşılığında satın almışlardı ve sanki cansız bir ürünmüş gibi üstüne kâr koyarak 2 bin dolar ile 2 bin 500 dolar aralığında, satmaya çalışmışlardı. Şaşkınlık yaratan olayın ardından tutuklanan kişilerden birisi, bebeklerin daha iyi geleceklerinin olması için bu satışı yapmaya çalıştıklarını söylemiş.

Maalesef ki bu İran’da yaşanan ilk olay değil. Önceki yıllarda da yoksul olan kadınlardan, bebek satın alan kişiler yargılanmış ve olay hakkında inceleme yapılmıştı. Mahkeme, Instagram’ın söz konusu satışları engellemek noktasında adımlar atması için çalışmalarını sürdürüyor.

https://shiftdelete.net/bu-da-oldu-instagram-da-iki-aylik-bebek-satisi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.