Close

Android veya iOS farketmeksizin, beğeni uygulamaların başında Google Fotoğraflar geliyor. Artık herkesin bildiği üzere fotoğraf ve videoları sınırsız bir şeklde yedekleme imkanı sunan bu uygulamayı rakiplerinden ayıran en büyük özellik, oldukça gelişmiş bir arama özelliğine sahip olması. Örneğin, araba kelimesini aradığınızda arşivinizdeki araba fotoğraflarını görebiliyorsunuz.

Google’ın en iyi ürünlerinden birisi olarak görülen uygulama yeni bir tasarıma kavuştu. Fotoğraflar, Arama, Kütüphane olmak üzere uygulamanın alt kısmında artık üç ana sekme yer alıyor. Fotoğraflar sekmesi adından da anlaşılabileceği üzere fotoğraf ve videolarınız gözler önüne seriyor. Artık küçük resimler ve anılar bölümleri daha büyük bir görünüme kavuşurken, videolar otomatik oynatılıyor.

Arama bölümü sadece fotoğrafları hızlıca bulmanıza yaramıyor, aynı zamanda harita üzerinde çektiğiniz konumları görmenizi sağlıyor. Albümler, sık kullanılanlar, arşivler ve çöp kutusu gibi diğer klasörler ise Kütüphane bölümünde yer alıyor. Ve daha birçok değişikliğe ev sahipliği yapan güncelleme dünya genelinde kullanıma sunuldu. Ancak, herkese ulaşması biraz zaman alacak.

https://shiftdelete.net/google-fotograflar-yenilendi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.