Close

Mugello, F1’e ‘Toscana GP’ ismiyle ev sahipliği yapacak

Ferrari’ye ait olan Mugello pistinin 13 Eylül’de İtalya’daki ikinci GP’ye ev sahipliği yapacağı ve yerel yetkililerin (Toscana, Scarperia Belediyesi ve Floransa) yarışa finansal anlamda destek vereceği öğrenildi.

F1, şimdiye kadar sadece Avrupa sezonunu yayınlamış olsa da, pazartesi günü itibariyle sezonun ikinci kısmıyla ilgili resmi açıklamalar gelecek gibi görünüyor.

Şimdiye kadar, sadece ilk sekiz yarış resmi olarak açıklandı. Buna göre mevcut takvim  3-5 Temmuz’da Avusturya GP ile Spielberg’de başlayacak ve 4 ila 6 Eylül tarihleri ​​arasında Monza’daki İtalyan GP ile sona erecek.

Motorsport İtalya’nın edindiği bilgilere göre kinci İtalya F1 yarışı, 13 Eylül’de Mugello’da yapılacak ve Ferrari’nin 1000. Grand Prix’sini kutlayacağı yarışa Toscana GP adı verilecek.

Toscana Bölgesi, Scarperia Belediyesi ve Mugello Pisti ile Floransa arasında bir protokol imzalanacak ve bu “tuhaf” 2020 sezonunun dokuzuncu yarışının organizasyonel maliyetleri kısmen de olsa karşılanacak.

Takvimdeki diğer tüm yarışlar gibi bu yarış da kapalı kapılar ardında yapılacak.

Ferrari’nin Fiorano testini iptal ederek Mugello’da test yapması, zaten olası anlaşmanın gerçekleşeceğinin ilk belirtisiydi.

Mugello, son kez 2012’de Formula 1 testlerine ev sahipliği yapmıştı.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.