Close

Samsung, iPhone 12 ekran kalitesini yükseltti

Güney Kore’nin teknoloji alanındaki en önemli markalarından birisi olan Samsung, iPhone 12 ekranı adına yeni bir karar aldı. OLED ekran üretimindeki liderliğini kimseye kaptırmak istemeyen Samsung, Apple ile iş birliği yapmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Samsung Display uzun yıllardır Apple’ın OLED ekran ihtiyacını karşılıyor. Alınan bilgilere göre iPhone 12 için hazırlanan ekranlar da Samsung’un imzasını taşıyacak.

Samsung’a yakın olan haber kaynaklarından bazıları, Samsung yetkililerinin OLED teknolojisi için hazırlanan üretim hatlarını yenilediğini belirtti. Buna göre artık kullanıcıları yapısı ve teknolojisi daha kaliteli olan OLED ekranlar karşılayacak.

Samsung Display, A3 OLED panellerini üretmek için kullandığı üretim hatlarının işlevselliğini yükselterek arkasında iki adet gelişmiş arka düzlem bağlayıcısı bulunan OLED ekranlar üretmeyi hedefliyor. Peki diğer detaylar neler?

Yeni üretim hatları sayesinde gelişmiş arka düzlem bağlayıcılarına sahip olan ve LTPO teknolojisini kullanan OLED ekranlar üretilecek. Bilindiği üzere LTPO teknolojisi, akıllı saatlerin ekranını sürekli bir şekilde açık hâlde kullanmamızı sağlıyor.

Samsung iPhone 12 ekranı

Güç tüketimini son derece azaltan ve verimliliği artıran bu teknoloji, cihazın ısınmasını engelleyen bir yapıya sahip. LTPO, OLED ve LCD ekranların üretimi için kullanılıyor ve bir ekranın her zaman açık olmasını sağlayan “Always on Display” özelliğine katkıda bulunuyor.

LTPO şu an için Apple’ın akıllı saatlerinde kullanılıyor. Samsung, bundan böyle bu altyapının iPhone 12 modellerinde ve daha sonra piyasaya sürülecek olan iPhone cihazlarında kullanılmasını sağlayacak.

iPhone 12 ekran üretimi

Samsung Display, şimdilik, LTPO altyapısını kullanan ve bu teknolojiyi OLED teknolojisi ile birleştiren arka panellerden ayda 75 bin adet üretmek için yatırım yapmayı düşünüyor. Buna ek olarak Samsung’un bu üretim hattını kendi telefonları için kullanmayacağı da belirtildi.

https://shiftdelete.net/samsung-iphone-12-ekrani-icin-uretim-kalitesini-yeniledi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.