Close

Space Perspective ile balonla uzay turizmi

SpaceX’in ilk insanlı uzay uçuşundan sonra şimdi de uzay turizmi şirketi Space Perspective, balonla tatil projelerini açıkladı.

Soğuk savaş döneminde ABD ve Rusya arasındaki uzay mücadelesi teknolojinin ilerlemesine katkı sundu. Milenyumda ise özel sektörün temsileri de uzay rekabetine başladı. 2020’de artık uzaya insanlı uçuşlar mümkün. Hatta yakın gelecekte uzay turizmin oldukça rağbet göreceği ve trend olacağı konuşuluyor.

Préhistoire on Flipboard by THLA

Bu bağlamda uzay turizmi sektörünün temsilcilerinden Space Perspective’in projesinin detayları herkesi heyecanlandırdı. Kötü haber ise şimdilik uzaya uçmak oldukça pahalı.

Nu erbjuds ballongfärder till rymden | Johansen.se

2021 yılında insansız uçuşlara başlayacak olan şirket ilk ticari uçuşlarını 2024 yılında gerçekleştirmeyi planlıyor. Aynı anda 9 kişiye ev sahipliği yapabilen özel üretim balon Stratosfer’e kadar yükselebilecek. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, yaklaşık 6 saat sürecek uçuşa katılmak için istenilen ücret 125 bin dolar (yaklaşık 860 bin TL) olacak.

www.esquire.com.tr

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.