Close

iOS 14 ile gelecek yeni emojiler belli oldu

Apple’ın büyük yenilikler getirecek iOS 14 güncellemesi heyecanla bekleniyor. Bugün 17 Temmuz Dünya Emoji Günü olmasıyla bağlantılı olarak iOS 14 güncellemesi emojiler listesini yayımlandı. Yeni gelecek emojiler içinde yine ülkelerin kültürlerine yönelik olan sembollerin yer aldığı, yeni hayvanların ve nesnelerin eklendiği görülüyor.

Emojiler olmasaydı ne yapardık? İlk emoji bundan 21 yıl önce yayımlandı ve şu an artık evrensel bir kendini ifade ediş şekline dönüştü.

Özellikle mesajlaşırken, duyguların ifadesi olan emojiler her geçen gün artıyor ve çeşitli hale geliyor. 17 Temmuz Dünya Emoji Günü kapsamında Apple da iOS 14 güncellemesi ile gelecek emojilerini yayımlamış oldu.

iOS 14 güncellemesi emojiler-17 Temmuz Dunya Emoji gunu-00

Apple matruşka bebeğinin emojisini eklerken, yeni bir ninja emojisi de ekliyor. Bumerang ve anatomik ifadeler ve bu yılın popüler içeceği olan bubble tea de emoji olarak ekleniyor.

Ayrıca iOS 14‘ün Memojileri için iMessage’da çıkartma olarak da kullanılabilecek yeni yüz maskesi stilleri ve renk seçenekleri getirmesi bekleniyor.

iOS 14 güncellemesi emojiler-17 Temmuz Dunya Emoji gunu-00

Bildiğiniz gibi bu yıl ve belki de ilerleyen yıllar, maskelerle geçecek ve duyguların ifadesi olan emojiler de bu noktada maskeleniyor.

iOS 14 güncellemesi emojiler-17 Temmuz Dunya Emoji gunu-00

https://shiftdelete.net/ios-14-ile-gelecek-yeni-emojiler-belli-oldu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.