iPhone 12, örgülü şarj kablosu ile gelebilir

Apple’ın iPhone 12 ile birlikte şarj kablosunu değiştireceği söyleniyordu. Yeni nesil iPhone’larla birlikte gelmesi beklenen daha sağlam “örgülü” Lightning kablosunun görüntüleri ortaya çıktı.

Mobil sektörün güvenilir sızıntı kaynaklarından biri olan L0vetodream isimli Twitter kullanıcısı iPhone 12 ile birlikte geleceği iddia edilen yeni Lightning kablosunun fotoğraflarını yayınladı.

Yayınlanan fotoğraflarda biri siyah diğeri ise beyaz olmak üzere iki kablo var. USB-C girişine sahip kablonun örgülü olması dikkat çekiyor. Böylelikle kauçuk kaplı standart kablolara kıyasla kopma ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olacak.

iPhone 12 ile birlikte gelecek örgülü şarj kablosunun fotoğrafları yayınlandı

iPhone 12 kutusu hafifleyebilir

L0vetodream, görüntülerdeki siyah örgülü kablonun mevcut Mac Pro modelleriyle birlikte gelen USB-C – Lightning kablosunun güncellenmiş versiyonu olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda iPhone 12 kutusundan şarj cihazı ve kablolu kulaklık çıkmayacağına dair haberler gündeme gelmişti. Hatta Apple, iPhone’ların kutu içeriği konusunda bir anket yaparak kullanıcıların nabzını bile yokladı.

https://www.donanimhaber.com/iphone-12-ile-birlikte-gelecek-orgulu-sarj-kablosunun-fotograflari-yayinlandi--123631