Close

TikTok’a Microsoft’tan sonra Apple da talip oldu

Apple, son zamanlarda çokça konuşulan TikTok satışı için kendisini gösterdi. Ortaya çıkan haberlere göre, Microsoft’un ardından Apple da sosyal medya şirketini satın almak için hazırlıklara başladı.

Bilindiği üzere ABD Başkanı Donald Trump TikTok’un ABD’li bir şirkete satılmadan, ABD’de faaliyet gösterirse yasaklanacağını belirtmişti. Bunun için de 15 Eylül tarihine kadar süre verilmişti. Bu tarihe kadar birçok talibin kendisini göstereceği düşünülüyor.

ABD ve Çin arasındaki gerilimin son belirtisi olan TikTok’un satışı için haberler gelmeye başladı. Önce Microsoft ile ilgili uygulama için haberler çıkmıştı. Ancak yeni haberlerde de birkaç firmanın satış için talip olacağı ve bu firmaların arasında da Apple’ın yer alacağı belirtiliyor. Ancak haberi ortaya çıkaran kaynakların ismi paylaşılmadı.

Apple, TikTok satışı ile yüzlerce milyon kullanıcısı bulunan sosyal medya uygulamasına sahip olabilir. Daha önceden de firmanın TikTok üzerinden reklamlar yayınladığı biliniyordu. Ayrıca Apple’ın resmi hesabı da bulunuyor. Bu hesapta paylaşım yer almıyor ancak 133 bin takipçi kendisini gösteriyor.

Apple cephesinden konuyla ilgili onaylama ya da yalanlama açıklaması henüz gelmedi. Konuyla ilgili konuşan bazı kaynaklar ise firmanın, sosyal medya uygulamasını satın almayı düşünmediğini belirtti. İlerleyen günlerde konunun netlik kazanması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/apple-tiktok-satisi-icin-bir-talip-daha-ortaya-cikti
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.