Google katlanabilir telefon üretecek

Google da katlanabilir telefon için kendisini gösterdi. Birkaç firmanın yaptığı çalışmanın ardından, dünya devi firma da bu alanda çalışmalara başladı. Bilindiği üzere Samsung ve Huawei başta olmak üzere modeller kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı. Google da son modeli, Pixel 4a modelini kullanıcılara tanıtmıştı.

Firma günümüzde popüler hale gelen türdeki modellerle de kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Öte yandan çıkan haberlerde ismi ilk kez ortaya çıkan Pixel modelleri de kendisini gösterdi.

Pixel modelleri için çalışan firma, katlanabilir telefonu için ismi de belirledi. Ortaya çıkan isimlerde, katlanabilir Pixel modeli için “passport” ismi öne çıktı. Firmanın daha önce de katlanabilir telefon modeli için çalıştığına dair haberler gelmiş ve prototip geliştirmesinde olduğu belirtilmişti.

Google katlanabilir telefon için gelen bilgiyle birlikte diğer Pixel modellerine ait bilgiler de kendisini gösterdi. Araştırma sonucunda “barbette”, “raven” ve “oriole” isimleri ortaya çıktı. Bu isimlerden “barbette” için Pixel 5a modeli olduğu söyleniyor. Diğer iki isim içinse Pixel 6 serisi modelleri olabileceği belirtiliyor.

Yeni modellerde Pixel 5a ve katlanabilir model için tarih bilgisi kendisini gösterdi. Beklentilere göre iki model 2021 yılı içinde kullanıcılarla buluşacak. Katlanabilir modelin özelliklerine ve tasarımına ait bir detay henüz kendisini göstermedi.

https://shiftdelete.net/google-katlanabilir-telefon-geliyor