iPhone ve Android arası WhatsApp sohbet geçmişi aktarılabilecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sohbet geçmişini yeni telefona aktarma konusunda çok önemli bir karar aldı. Bu karar hem iOS hem de Android kullanıcılarını doğrudan etkileyecek.

Kısa bir süre önce bir hesabın farklı cihazlarda kullanılmasını sağlayan bir proje ile gündeme gelen WhatsApp, şimdi de verilerin aktarılması meselesi üzerinde uğraşıyor. Bilindiği üzere iOS’tan Android’e veya Android’den iOS’a geçiş yapılırken sohbet geçmişlerinin yeni cihaza aktarılması sorun yaratabiliyor.

Bu transfer işlemini sağlayan bazı uygulamalar mevcut ancak böyle yazılımlar ne yazık ki istikrarlı bir şekilde çalışmıyor. WABetaInfo, bu yeniliğin geliştirilme aşamasında olduğunu açıkladı.

WhatsApp sohbet geçmişini aktarma

Bu özelliği masaüstü sürümünde deneyen WABetaInfo, sohbet geçmişlerinin başarılı bir şekilde aktarılabildiğini söyledi. Senkronizasyon işleminin Wi-Fi ile yapılmasını öneren haber kaynağı, bu yeniliğin ilk önce masaüstü sürümünde aktif edileceğini daha sonra ise mobil cihazlara geleceğini kesin bir dil ile ifade etti.

Facebook Messenger ve Slack böyle bir altyapıya sahip ancak artık telefon numaralarının kullanım alanı eskisine göre oldukça geniş. Bundan böyle iOS’tan Android’e ve Android’den iOS’a aktarılan sohbet geçmişlerinde bir sorun yaşanmayacak.

Bu yeniliğin ne zaman yayımlanacağı henüz belli değil. Son olarak WhatsApp ekibinin kendiliğinden silinen mesajlar için de bazı projeler geliştirdiğini belirtelim.

https://shiftdelete.net/whatsapp-sohbet-gecmisini-aktarma-donemini-baslatti