Close

Robin Williams’ın son günleri belgesel oldu

Ünlü Amerikalı komedyen ve oyuncu Robin Williams’ın hayatı, vefatından 6 yıl sonra belgesel oldu. İntihar eden sanatçının son günlerini anlatan . Robin’s Wish’in fragmanında David E. Kelley, “Williams’ın içinde tükenen bir şeyler vardı” diyor.

2014 yılında intihar ederek hayatına son veren Robin Williams’ın hayatı belgesel oldu. Robin’s Wish 63 yaşında ölen sanatçının son günlerini anlatacak.

Robin Williams'ın son günleri belgesel oldu: İçinde tükenen bir şeyler vardı - 2

Yıldızın eşi Susan Schneider Williams’ın yanı sıra arkadaşları ve meslektaşlarıyla yapılan röportajları da içeren Robin’s Wish, oyuncunun ölmeden önce mücadele ettiği nörodejeneratif bozukluğu araştıracak.

Robin Williams’ın yaşadığı Lewy Cisimcikli Demans, hastalığın en yaygın türlerinden biri. Belgeselde sözlerine yer verilen bir nöroloji profesörüne göre bu hastalık kaygıyı, kişinin kendisine duyduğu şüpheyi artırıyor ve sanrılara neden oluyor.

Robin Williams'ın son günleri belgesel oldu: İçinde tükenen bir şeyler vardı - 4

Fragmanda Williams’la çalışan kişilerin, aktörün ölümüne giden yolda kendisi gibi olmadığını tartıştığı duyuluyor.

Williams’ın son televizyon dizisi The Crazy Ones’ın yaratıcısı David E. Kelley, o dönem için “Williams’ın içinde tükenen bir şeyler vardı” diyor.

Schneider Williams ise “Kocam bilmeden ölümcül bir hastalıkla mücadele ediyordu. Beyninin neredeyse her bölgesi saldırı altındaydı. Kendi parçalanışını deneyimledi” diyor.

Williams; Müthiş Dadı Müthiş Baba (Mrs. Doubtfire), Günaydın Vietnam (Good Morning Vietnam) ve Disney’in Aladdin’i gibi klasik filmlerde rol almıştı. Williams, Can Dostum (Good Will Hunting) filminde bir psikoloğu canlandırdığı rolüyle Oscar kazanmıştı. Robin’s Wish’in ilk gösterimi izle ve öde sistemleri ve dijital platformlardan 1 Eylül’de yapılacak.

NTV

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.