Instagram mesajları ve Facebook Messenger ile birleşiyor

Instagram ve Facebook Messenger artık birlikte çalışacak. Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg; Messenger, Instagram ve WhatsApp üçlüsünü bir arada görmeyi hedefliyor.

iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilen yeni güncelleme, Instagram kullanıcılarına bir bilgilendirme ekranı ile rehberlik edecek. Bu ekranda “Instagram üzerinden mesaj göndermenin yeni bir yolu var.” cümlesi ile karşılaşacağız.

Artık sohbet ekranı daha renkli bir görünüme sahip olacak. Ayrıca yeni emojiler ile hızlı yanıt özelliği de bu güncelleme sayesinde gelen yenilikler arasında yer alıyor.

Instagram ve Facebook Messenger

Bundan böyle bir Instagram kullanıcısı kendisine ait olan Facebook profilinde bulunan arkadaşlarıyla doğrudan iletişim kurabilecek. Bunun dışında Instagram ekranının sağ üst tarafında yer alan direkt mesaj (DM) ikonu yerini Facebook Messenger logosuna bırakacak.

Instagram aracılığıyla Facebook profilinde ekli olan kişiler ile iletişim kurmayı sağlayan özellik henüz geliştirilme aşamasında. Bu bağlamda yeni güncellemenin henüz sadece ABD’de denenebildiğini belirtelim.

Instagram ile Facebook bağlantısı kurmak

Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram arasındaki iletişimin uçtan uca şifrelenme sistemi ile korunmasını istiyor. Facebook, Apple tarafından geliştirilen iMessage uygulaması ile rekabet ediyor.

2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında Instagram ekibini bünyesine katan Facebook, 2014 yılında WhatsApp ile el sıkıştı. Bu el sıkışmanın bedeli 19 milyar dolar oldu.

Son olarak bu güncellemenin bütün kullanıcılara ne zaman ulaştırılacağı belli değil.

https://shiftdelete.net/instagram-ve-facebook-messenger-birlesiyor-yeni-donem