Apple’ın piyasa değeri 2 trilyon doları geçti!

Apple’ın, Suudi petrol şirketi Aramco‘ya kaptırdığı dünyanın en değerli şirketi ünvanını geri aldığını duyurmuştuk. Corona virüs salgını petrol endüstrisine büyük darbe vururken, teknoloji şirketlerinin kazançlarını ciddi bir şekilde artırmasını sağladı. Bu kapsamda Apple yeni bir rekora daha imza attı.

Apple’ın 465 dolar civarındaki hisse değeri kısa süreliğine 468.09 doları gördü ve bu sayede şirketin piyasa değeri 2 trilyon doları geçti. Anlık düşüşler yaşanıyor olsa da, Apple’ın 2 trilyon dolarlık bir şirket olduğu artık bir gerçek.

Teknoloji devi bu seviyeye ulaşmayı başaran ilk ABD’li şirket oldu. İki aydan uzun bir süre önce 1,5 trilyon dolar seviyesini deviren Apple’ın bu kadar hızlı büyüyor olması oldukça dikkat çekici. Kısa süre sonra tanıtımı gerçekleştirilecek olan iPhone 12 ile şirketin piyasa değeri hızla artmaya devam edecek gibi görünüyor.

Şirketin hisse değeri 5 ay önceki en düşük seviye ile kıyasladığımızda şu anda iki kattan daha fazla artmış durumda. Teknoloji devi bu ayın sonunda dörde bir hisse bölünmesini tamamlayacak. Bu, Apple’ın hisse fiyatını 100 dolar aralığına indirecek, ancak bu durum şirketin genel piyasa değerini etkilemeyecek.

https://shiftdelete.net/appledan-yeni-rekor-2-trilyon-dolari-gecti