Apple, iPhone 12 fiyatını düşürmeye çalışıyor

Apple’ın yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken açıklamalar gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de iPhone 12 fiyatı hakkında önemli bir açıklama gündeme geldi. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, oldukça ciddi bir şekilde üretim maliyetlerini aşağı çekmenin yollarını arıyor.

iPhone 12 fiyatı batarya değişikliği ile düşecek

Öncelikle belirtmek gerekirse Apple, bu yıl 5G destekli iPhone 12 modeli satışa sunmaya hazırlanıyor. 5G destekli akıllı telefon modellerinde kullanılan donanımların maliyetleri artırıldığı da sektörden gelen detaylar arasında yer alıyor. Bu noktada kısa bir süre önce de Apple’ın dikkat çeken önlemler aldığı ifade edildi.

iphone 12 fiyatı

İfade edilenlere göre Apple, iPhone 12 fiyatı üzerinde ciddi bir artış olmaması için kullanılacak bataryanın tasarımında önemli bir değişiklik yapıyor. Daha az katmanlı bir yapıya geçilerek batarya hücrelerinin çok daha küçük bir alana yerleştirilmesi üzerine hazırlanmış bir tasarıma geçiş yapılacağı iddia ediliyor.

Apple sızıntıları ile ilgili önemli isimlerden olan Ming-chi Kuo tarafından açıklanan detaylara göre Apple’ın yapacağı bu değişiklik, iPhone 11 batarya maliyetleri ile kıyaslandığında yüzde 30 ile yüzde 40 arasında değişen oranlarda daha uygun olacak.

Bu yeni batarya tasarımının, sadece yeni nesil iPhone modellerinde kullanılarak sınırlandırılmayacağı da ifade ediliyor. Anlaşıldığı kadarı ile Apple tarafında yeni nesil AirPods modellerinde de yeni tasarlanan batarya kullanıma geçilmeye hazırlanıyor. Bu da Apple’ın iPhone 12 ve AirPods üretim maliyetlerinde önemli bir düşüş yaşanacağı anlamına geliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an için fiyatlar konusunda net tahminler bulunmuyor. Ekim ayında tanıtılması beklenne iPhone 12 modelleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam edecektir.

https://shiftdelete.net/apple-iphone-12-fiyatini-dusurmeye-calisiyor