Close

Chadwick Boseman, 43 yaşında hayatını kaybetti

Marvel sinematik evreni filmlerinde oynadığı “Black Panther” rolüyle akıllara kazınan aktör Chadwick Boseman, kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Boseman’in menejeri Nicki Fioravante tarafından yayınlanan açıklamada 41 yaşındaki aktörün Los Angeles’taki evinde, ailesi ve eşi yanındayken hayatını kaybettiğini belirtti.

Boseman’e 2016’da üçüncü seviye kolon kanseri teşhisi konulduğu, son 4 yıl içinde ise dördüncü seviyeye çıktığı belirtildi.

Yapılan açıklamada Boseman’in ameliyatlar ve kemoterapi seansları arasında oyunculuğa devam ettiği, Da 5 Bloods ve Ma Rainey’s Black Bottom gibi filmlerde bu haldeyken rol aldığı belirtildi.

Fioravante, Black Panther filmlerinde Kral T’Challa’ya hayat vermenin Boseman’in kariyerinin “en büyük onuru” olduğunu söyledi.

42 filminde ulusal seviyede beyzbol oynayan ilk siyah sporcu Jackie Robinson’u canlandıran Boseman, MLB’de Jackie Robinson Günü olarak anılan günde hayatını kaybetti. Normal şartlarda 15 Nisan’da kutlanan Jackie Robinson Günü, MLB sezonunun Koronavirüs sebebiyle ertelenmesinin ardından ileri bir güne taşınmıştı.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ferhan Demir

İçinde her daim kıpırdanan editoryal haykırışı Serinletici ile hayata geçiren Ferhan Demir tam bir yabancı dizi tutkunu. Kore dizilerinden anime'lere uzanan bu geniş yelpaze Ferhan için kuşkusuz bir başlangıç noktası ama asla bir son nokta değil. Hayatın teknoloji ve kültür sanat ihtiyacını da yazılarına dökmeye kararlı olan Ferhan, Ankara'da özel bir şirkette ömrünü tüketmekle meşgul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.