7.000 mAh pil kapasitesi ile Galaxy M51 tanıtıldı

Samsung’un orta segmentte rekabet edecek yeni cihazı tanıtıldı ve Avrupa’da ön siparişe açıldı. 7.000 mAh pil kapasitesi ile dikkat çeken telefonun 11 Eylül’de de tüketicilerle buluşması bekleniyor. Ön siparişe çıkarılan Samsung Galaxy M51 özellikleri ve fiyatı da resmiyet kazanmış oldu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, M serisiyle orta segmentte rekabetçi cihazlar ortaya koyuyor. Firma, Galaxy M51 ile de bu seriyi güçlendirmeyi hedefliyor. Bu akıllı telefonun en dikkat çeken özelliği ise 7.000 mAh pil kapasitesine sahip olması ve 25W hızlı şarj desteğiyle gelmesi oldu.

Donanım tarafına geldiğimizde; akıllı telefonun işlemcisi orta segment cihazlarda gördüğümüz Snapdragon 730G olurken, RAM kapasitesi de 6 GB oldu. Telefonun depolama kapasitesi ise 128 GB olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy M51 özellikleri ve fiyatı

Samsung Galaxy M51 özellikleri arasında kamera da kağıt üzerinde segmentine göre iddialı diyebiliriz. Arka tarafta dörtlü kamera kurulumuna sahip cihaz; 64 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı, 5 Megapiksel portre ve 5 Megapiksel makro kamera ile geliyor. Ön tarafta ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Cihazın ekranı ise 6,7 inç büyüklüğe, Super AMOLED teknolojisine ve FHD+ çözünürlüğe sahip olacak. Delikli çentik tasarımıyla gördüğümüz cihaz, Sony Xperia serisinden alıştığımız yan tarafta yer alan parmak izi okuyucusu ile karşımıza çıkacak. Galaxy M51, Android 10 ile kutudan çıkacak ancak One UI 2.5 sürümüyle değil One UI Core ile gelecek.

Samsung Galaxy M51 fiyatı ise Avrupa’da ön siparişte 360 euro olarak belirlendi. Cihazın ülkemize gelmesi bekleniyor ancak ülkemizdeki fiyatının ne olacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

https://shiftdelete.net/samsung-galaxy-m51-ozellikleri-ve-fiyati