Xiaomi Redmi Note 10 tasarımı sızdırıldı

Redmi ismini taşıyan yeni akıllı telefon modeli Note 10 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de yeni Redmi Note 10 tasarımı sızdırıldı. Sızdırılan görsel ile birlikte yeni modelin tasarımı netleşmiş oldu.

Yeni sızıntı görsellerde ilk dikkat çeken detay, ekranda çentik kullanımı yerine ön kamera için Samsung benzeri bir tasarıma geçilmesi oluyor. Bilindiği gibi Samsung, sadece ön kameranın ekran içinde kaldığı bir tasarım şekli ortaya çıkarmıştı. Benzer bir sistem Redmi Note 10 tasarımında da kullanılmaya başlanmış gibi görünüyor.

Bir diğer dikkat çeken detay da cihazın arka bölümünde kendini gösteriyor. Arka bölümün ortasına hizalanmış arka kamera setinde, 3 farklı sensör olması dikkat çekiyor. Sensörlerden bir tanesinin 48 MP çözünürlüğünde olacağı yönünde bilgiler olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Redmi Note 10 tasarımı dışında şu an için ekran boyutu netleşmiş değil. Ekrana dahil edilmiş parmak izi okuyucu sensör özelliğinin de yeni modelde bulunacak diğer detaylardan olacağına dikkat çekililiyor.

Bunların dışında Redmi Note 10 özellikleri arasında Qualcomm Snapdragon 765G mobil işlemci olacağı ifade ediliyor. Daha önce MediaTek Dimensity 820 işlemci olacağı yönünde ifadeler vardı. Mobil işlemciye 8 GB RAM bileşeninin de eşlik edeceği iddia ediliyor.

https://shiftdelete.net/yeni-redmi-note-10-tasarimi-sizdirildi