Close

Los Angeles, 49 derece ile sıcaklık rekoru kırdı

ABD’nin batısını vuran sıcak hava dalgası etkili olmaya devam ediyor.

California eyaletinde yer alan Los Angeles kentinde sıcaklıklar 49 derece ile tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaştı.

ABD Ulusal Hava Hizmetleri’nden yapılan açıklamada, “California’nın güneybatısında tarihi bir sıcak hava dalgası etkili oluyor. Bu dalga, uzun yıllar boyunca hatırlanacak” dedi.

Eyalet yetkilileri, elektrik kesintilerini önlemek için halktan kullanmadıkları elektrikli cihazlarını kapatmaları ve ışıklarını mecbur kalmadıkça açmamalarını istedi.

CALIFORNIADiğer yandan California’da yaklaşık 20 farklı noktada üç haftadır devam eden yangınlar da sıcak havanın etkisiyle kontrol altına alınamıyor.

Sierra Ormanı’da bulunan popüler turizm merkezi Mammoth Rezervuarı’na giden yolun yangın nedeniyle kesilmesi üzerine yaklaşık 200 kişi havadan düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

California İtfaiyesi, 15 bin itfaiyecinin yangınları söndürmek için uğraştığını açıkladı.

Yangınlar nedeniyle şu ana kadar sekiz kişi yaşamını yitirirken, 3 bin 300’den fazla yapı da zarar gördü.

BBC

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ferhan Demir

İçinde her daim kıpırdanan editoryal haykırışı Serinletici ile hayata geçiren Ferhan Demir tam bir yabancı dizi tutkunu. Kore dizilerinden anime'lere uzanan bu geniş yelpaze Ferhan için kuşkusuz bir başlangıç noktası ama asla bir son nokta değil. Hayatın teknoloji ve kültür sanat ihtiyacını da yazılarına dökmeye kararlı olan Ferhan, Ankara'da özel bir şirkette ömrünü tüketmekle meşgul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.