Close

Haas F1 takım patronu Gunther Steiner’a göre, Mugello’da Spa ve Monza’ya kıyasla çok daha farklı bir tablo olabilir.

Haas bu yıl sadece Macaristan’daki yarışta puan almayı başardı ve özellikle Monza’daki puan fırsatlarını değerlendiremedi.

Mugello, daha önce hiç F1’e ev sahipliği yapmadı ve bu yüzden takımların elinde neredeyse hiç veri yok.

Steiner, bundan ötürü Mugello’da bazı sürprizler olabileceğini düşünüyor.

“Spa ve Monza gibi hızlı pistlerde mücadele ettik, ancak Mugello’nun daha geleneksel bir düzeni var. Umarım aracımıza daha uygun olur. Ancak, Formula 1’in ilk kez Mugello’da yarış düzenleyeceğini de unutmamalıyız, bu yüzden sürprizler olması mümkün.”

Steiner, üst üste üç yarışın kendileri için çok zor olduğunu da belirtti.

“Birkaç ay önce Avustralya’dan geri dönüyorduk ve bir daha yarış yapıp yapamayacağımızı bilmiyorduk. Ciddi çalışmalar yapıldı ve sezonun yapılması mümkün hale geldi.”

“Dürüst olmak gerekirse, üst üste üç yarış çok yorucu. Yöneticiler ve bazı çalışanlar, yarışlar arasında evlerine gitme şansına sahipler, ancak mühendisler ve mekanikerler her zaman takımdalar. Bu, onlara çok ağır geliyor.”

“Normal sezonda böyle bir yarış yoğunluğu imkansız. Ailenizi üst üste üç ila dört hafta görememek iyi değil.”

“Mugello’daki yarıştan sonra evimizde bir hafta geçirebilecek olmamız harika. Yarışmayı seviyoruz, ama yarışlar sürekli olarak birbiri ardına geldiğinde hoş olmuyor.”

“Sezonun ikinci kısmı, Bahreyn ve Abu Dhabi’deki üst üste üç yarış hariç daha bilindik bir programda gerçekleşecek. Sanırım şimdi herkes bunu bekliyor.”

Mugello’nun, Ferrari’nin 1000. yarışı olmasıyla ilgili ise Steiner, “Ferrari olmadan Formula 1 bugünkü durumunda olmazdı. Başından beri yarıştılar ve Formula 1’i bildiğimiz hale getirdiler. Ferrari olmasaydı burada olmazdık. Güçlü bir partner olmadan Formula 1’e gelmek neredeyse imkansız. Ferrari ile her zaman iyi bir ilişkimiz vardı, umarım daha da iyileşirler.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.