Apple katlanabilir modeli için Samsung’tan ekran örnekleri istedi

Apple katlanabilir telefon için son olarak 2023 yılı işaret edilmişti. Ancak ortaya çıkan bilgilere bakılırsa katlanabilir iPhone beklenen formdan farklı ve çok daha erken karşımıza çıkabilir.

Apple katlanabilir model için daha önce ortaya çıkan bilgiler Microsoft Surface Phone gibi tablet formunda olacağı bekleniyordu.

Ancak Ice Universe tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa, Apple katlanabilir modeli için, Samsung’dan ekran örnekleri istedi. Hali hazırda iPhone 12 için de panel üretimi yapan Samsung katlanabilir telefon için dikey ve yatay olmak üzere, iki ayrı formda ekran üretiyor.

Apple’ın Samsung’tan bu talepte bulunması ise 2023 yılı için katlanabilir modelinin çok daha erken bir tarihte karşımıza çıkacağı yönünde yorumlanıyor.

Her ne kadar Apple’ın tasarımının nasıl olacağı hala gizemini korusa da, uzmanlar Samsung panellerinin bu tasarımı şekillendireceği görüşünde. Daha önce Apple katlanabilir telefon için katlanabilir bir batarya patenti de almıştı.

katlanabilir telefon, katlanabilir iphone, katlanabilir iphone tasarımı

Diğer bir iddia ise katlanabilir model için Apple’ın Gorilla Glass’ın katlanabilir formda ekran koruyucusu teknolojisini beklediği yönünde.

Bir zamanlar hayal olan katlanabilir telefon çoktan ceplerimize girmeye başladı. Samsung ,Motorola ve Huawei bu hayali gerçeğe çevirdi. Xiaomi’nin de yine katlanabilir model için çalışmalar yaptığı biliniyor.

Apple her ne kadar bu trendi geriden takip etse de, Android rakiplerine göre çok daha farklı özelliklerle karşımıza çıkabilir.

https://shiftdelete.net/katlanabilir-iphone-tasarimi-samsung-destegi