Close

Marketing Türkiye’nin bugün yayınladığı habere göre Yandex Türkiye ofisini kapatmaya hazırlanıyor. Uzun süredir ülkemizde yer alan arama motoru ve dijital hizmetler şirketi Yandex’in Türkiye operasyonlarını sonlandırmasının arkasında yatan kararın pandemi koşulları ile ilintili olabileceği söyleniyor.

Alınan bilgilere göre Yandex’in Türkiye operasyonunun başarılı ve karlı olmasına rağmen bu kararın global önlemler doğrultusunda alındığı vurgulanıyor. Yandex Türkiye ofisi çalışanlarının önümüzdeki ay itibarıyla görevlerinden ayrılacakları belirtiliyor.

Türkiye’de Yandex hizmetlerine ne olacak?

Yandex, ülkemize Eylül 2011 yılında gelmiş ve ana değer teklifini arama motoru olarak kurgulamıştı. Zamanla Yandex.Haritalar, e-posta ve haberler gibi servisleriyle de tercih edilir olmuş, Türkiye’ye özel hizmetlerle Türk kullanıcısını yakalamayı hedeflemişti. Şimdilerde ise Türkiye ofisindeki faaliyetleri sonlandırma kararı alan şirket, ülkemiz için hizmetlerini sunmaya devam edecek. Yeni dönemde Türkiye pazarına doğrudan Yandex Rusya ofisi destek sağlayacak ve artık Yandex iş ortakları da tüm iş süreçleri için Yandex Rusya operasyonu ile iş birliğine gitmek zorunda kalacak.

https://shiftdelete.net/yandex-turkiye-cekiliyor-mu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.