Close

Plak satışları 80’lerden sonra ilk kez CD satışlarını geçti

Plakların nostalji severlerin tercihi olduğu günler geride kaldı. ABD’de 1980’lerden bu yana ilk kez bu yıl CD’den çok plak satıldı.

Recording Industry Association of America’ın hazırladığı rapora göre 2020’de plaklardan şu ana kadar 232.1 milyon dolar gelir elde edilirken, CD’ler 129.9 milyon dolarda kaldı.

Plaklar, kaset ve CD gibi formatlardan önce müzik dinlemenin en çok tercih edilen yoluydu. 2005 yılından bu yana plak satışları tekrar artış gösteriyordu.

Plak satışlarındaki artışa rağmen fiziksel albüm satışları düşüş yaşamaya devam ediyor. Streaming servislerinin üyeleri her sene artış gösterirken, raflardan alınan albümlerde bu sene yüzde 24’lük düşüş görüldü.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor. | sinem.bekler@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.