Close

iOS 13.7 imzaları kapandı, artık iOS 14’ten dönüş yok!

Apple’ın 16 Eylül tarihinde kullanıcılara sunduğu iOS 14 sürümü genel anlamda oldukça beğenildi. Şu anda iOS 14.2 Public Beta‘nın yayınlanması ve 14.1 Beta’nın atlanması işlerin yolunda olduğunun bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Yeni iOS sürümünün yayınlanmasının üzerinden henüz 1 hafta geçmesiyle iOS 13.7 sürümü için imzalar kapatıldı.

iOS 13.7 için imzalamalar kapatıldı. Bu aynı zamanda iOS 13 sürümlerinin tamamının imzasının kapatıldığı anlamına geliyor. Yani, iTunes üzerinden iOS 13’e ait bir IPSW dosyasını cihazınıza yüklemenize izin verilmiyor.

ios 13.7 imzalar kapatıldı

Eğer telefonunuzu iOS 14’e ister cihaz üzerinden isterseniz iTunes üzerinden yükselttiyseniz artık bu sürümle devam etmeniz gerekecek.

Ayrıca hatırlatmakta yarar var, iTunes üzerinden iOS 13 sürümüyle alınan yedekler de, şu andan itibaren cihazlara geri yüklenemeyecek. Verilerinizi sadece iCloud yedeklemenizden -cihaz yedeği dışında- geri yükleyebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/ios-13-7-surumu-icin-imzalar-kapatildi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.