Apple, kendini onaran katlanabilir ekran patenti peşinde

Apple, hasardan rahat bir şekilde kurtulabilen esnek bir ekrana sahip patent kaydı için başvuruda bulundu.

Belgelere göre bükülebilir bir telefon, ezik veya çizik olursa kendini onaran ekran işleri halledecek. Teorik olarak, cihaz şarj edildiğinde veya belirli bir programa göre kendini otomatik olarak onaracaktır.

Elektronik cihaz, cihazın bükülme ekseni etrafında bükülmesine izin veren bir menteşeye sahip olabilir. Görüntü kaplama katmanı ayrıca kendi kendini iyileştiren bir katman da içerebilir. Ekranın tüm kaplama tabakası üzerinde veya sadece esnek alanında kendi kendini iyileştiren bir malzeme tabakası oluşturulabilir, bu da patentin açıklamasını doğrular.

Restorasyon çalışmaları ısı, ışık ve elektrik akımı kullanılarak akıllı telefon ile yapılacaktır. Başvuru ayrıca, cihazın hassas iç mekanizmalarını korumak için telefonun özel bir gerilebilir elastomer ile kaplanabileceğini belirtiyor.

Şirket henüz bükülebilir cihazların piyasaya sürüldüğünü açıklamadı ancak kim bilir belki de 13 Ekim’de açıklayabilir. Apple iPhone 12 tanıtım tarihini duyurmuştu. Aynı zamanda, Samsung’un zaten böyle akıllı telefonları var: ilk Galaxy Fold bir buçuk yıl önce sunuldu. Ayrıca hatırlatacak olursal Galaxy Z Flip katlanabilir telefonu bu yılın başlarında piyasaya çıktı.

https://shiftdelete.net/apple-kendini-onaran-ekran-patentini-almak-istiyor