Close

RTÜK, Spotify’a son 72 saat süre tanıdı

İnternet üzerinden yayın yapan radyo ve TV’lerin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) denetimine girmesinin ardından RTÜK, henüz lisans başvurusu yapmayan dört yayın kuruluşuna ihtarname gönderdi.

Medyaport TV, Paylas FM, Spotify ve FoxPlay’e lisans başvurusu yapması için 72 saatlik süre tanındı.

RTÜK, söz konusu dört yayının 72 saat içerisinde lisans başvurusu yapmaması ve üç aylık lisans ücretini yatırmaması durumunda yayınlarla ilgili olarak erişimin engellenmesi talebinde bulunacağını duyurdu.

Netflix, Amazon Prime Video ve Mubi gibi uluslararası yayıncılar ise lisans için başvuru süreçlerini başlatmıştı.

Başvuru talebini içeren dilekçesiyle birlikte taahhütnameyi sunmaz ve üç aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemez veya yayın hizmetlerine bu duyuruyu müteakiben yetmiş iki saat içerisinde son vermez ise Üst Kurul tarafından 6112 sayılı Kanunun 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hâkiminden söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi talebinde bulunulacağı ve ayrıca aynı Kanunun 33 üncü maddesinin birinci fıkrası uyarınca ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ihtar olunur.

RTÜK

BBC

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.