Close

Twitter, Trump’ın bir tweet’ini daha engelledi

ABD Başkanı Trump ile Twitter arasında soğuk rüzgarlar esmeye devam ediyor. Daha önce Trump’ın tweet atmasını engelleyen sosyal medya platformu, Covid-19 hastalığına yakalanan ABD Başkanı’nın neredeyse her paylaşımını ince eleyip sık dokuyor. Peki ama Trump bu sefer neden Twitter engeli ile karşı karşıya kaldı?

Twitter, daha önce Koronavirüsle ilgili yanıltıcı bilgiler paylaştığı için belli bir süre tweet atamamıştı. Bu duruma sinirlenen Başkan, sosyal medya platformuna karşı zehir zemberek açıklamalar yapmış ve gereksiz olduğunu savunmuştu. Hatta Elon Musk bile o dönemde Başkan Trump ile aynı görüşleri dile getirmişti.

Bugün ise Twitter üzerinden, Koronavirüs için bağışıklık kazandığını söyleyen Trump, artık hastalığı kapmayacağına yönelik bir paylaşımda bulundu. Twitter ise kısa süre sonra bu paylaşımı direkt RT edilmesini ve paylaşılmasını engelledi.

Ancak hali hazırda tweet alıntılanarak RT edilebiliyor. Sosyal medya platformu özellikle pandemi döneminde artışa geçen, 5G ve Koronavirüs bağlantısı, hastalığı bir kere geçirdikten sonra tekrar hasta olunmayacağına dair bilgilerin paylaşımını kısıtlıyor.

trump twitter, trump twitter engeli, trump koronavirüs

Ancak Twetter’ın bunu yaparken şikayetler üzerinden gittiği ve kullanıcıların işaretlediği bu tür paylaşımları etiketlediği biliniyor. Koronavirüs için her ne kadar bağışıklık kazanmanın mümkün olduğu düşünülse de, bir çok ülkede yeniden hastalığa yakalanan vakalara rastlanıyor.

ABD Başkanı Trump, Koronavirüs tedavisinin çok kısa sürmesi nedeniyle eleştirilerin odağında. Twetter’da yine Koronavirüs tedavisi sonrası Başkan Trump‘ın hastalıkla alakalı başka bir paylaşımını daha engellemişti.

https://shiftdelete.net/abd-baskani-trump-icin-twitter-engeli
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.