Close

iPhone 12 ailesinin RAM kapasiteleri belli oldu

iPhone 12 lansmanında teknik detay tarafında karşımıza bellek ve batarya bilgileri çıkmadı. Genel olarak Apple’ın klasik davranışı olarak bildiğimiz bu durum, MacRumors tarafından ortaya çıkarıldı. İşte iPhone 12 serisinin RAM kapasiteleri…

MacRumors tarafından görüntülenen Xcode 12.1 beta’daki plist dosyalarına göre iPhone 12 serisinde yer alan bellek kapasiteleri ortaya çıktı. Dosyaya göre iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde 6 GB RAM bulunurken, iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinde 4 GB RAM bulunuyor.

Bu plist dosyaları, birkaç iPhone neslindeki bellek miktarını doğru bir şekilde ortaya çıkarmıştı. Ayrıca geçmişte, iPhone 12 Pro için ortaya çıkan bir Geekbench sonucu da bu cihaz için 6 GB bellek bulunduğunu ortaya çıkarmıştı.

Artan RAM ve daha hızlı A14 Bionic çip ile iPhone 12 Pro modelleri önemli performans iyileştirmelerine sahip olması bekleniyor. iPhone 12 Pro için kıyaslama sonucu, A14 yongasının yeni iPad Air’deki ile hemen hemen aynı tek çekirdekli performansa sahip olduğunu, ancak çok çekirdekli puanının önemli ölçüde daha düşük olduğunu gösteriyor. Apple yeni serisinde farklılık yaratırken, bilindiği üzere iPhone 11 serisinin tümü 4 GB bellek barındırıyor.

https://shiftdelete.net/iphone-12-serisinin-ram-kapasiteleri-belli-oldu
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.