Close

Formula 1, 2021 takviminde İstanbul’u düşünmüyor

Formula 1, 2021 takviminde İstanbul’a yer vermeyi düşünmüyor. Formula 1 CEO’su Chase Carey, pandemi nedeniyle yer verdikleri pistleri gelecek sezonun takvimine dahil etmeyi planlamadıklarını söyledi.

Pandemi nedeniyle 2020 sezonunda klasik takvimin dışına çıkan motorsporlarının 1 numaralı organizasyonu, eskiye dönüşü Formula 1 hedefliyor.

Formula 1 CEO’su Chase Carey, şampiyonanın resmi podcast’ine 2021 takviminin ayrıntılarını anlattı.

Salgın tedbirleri nedeniyle bu sezon yarış ve pist sayısını azalttıklarını söyleyen Carey, ulaşımı kolaylaştırmak için Avrupa’da Grand Prix’lere yöneldiklerini belirtti.

Ancak Formula 1 yeni sezonda yeniden dünyanın dört bir yanındaki pistlere dönüş hazırlığında.

İstanbul, İmola ve Mugello gibi tarihi özelliği olan yarışları 2021 takviminde düşünmediklerini ifade eden, Carey, bu pistlerin yerine diğer kıtalardaki Grand Prix’leri dahil edeceklerini söyledi.

Güncellenen 2020 takvimiyle 9 yıl sonra Formula 1’e ev sahipliği yapacak İstanbul’daki Türkiye Grand Prix’si, 12-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.