Close

Kuzey yarımküre sonbahar mevsimine girmişken dünya çapında coronavirus vaka sayıları da ikinci dalga endişesi altında hızla artıyor. İşte dünya çağındaki önemli gelişmeler…

Küresel koronavirüs vakaları 40 milyona yaklaştı. Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre bugün itibariyle kayıtlı 39.8 milyon vaka var.

Çin, Covid-19 salgını sonrası ekonomisi düze çıkan ilk büyük ülke oldu. Hükümet verilerine göre Çin ekonomisi Temmuz ve Eylül aylarında %4.9 büyüdü. Çin ekonomisi ilk çeyrekte %6.8 küçülmüştü.

Beyaz Saray’ın Covid-19 danışmanı Dr. Anthony Fauci, Donald Trump’ın virüs kapması ‘Hiç şaşırtıcı bulmadığını’ söyledi. Pazar günü televizyon kanalına verdiği röportajda Fauci, “Kalabalıkların arasına karıştığını gördüğümde hasta olacağından kaygılanıyordum, kimseyle arasında mesafe yoktu ve hiç kimse maske takmıyordu” dedi.

AFP’nin resmi kaynaklara dayandırdığı verilerine göre Avrupa’da can kaybı 250 bini geçti.

İtalya’da belediye başkanlarına koronavirüsle mücadele için yeni yetkiler tanındı. Belediye Başkanlarının gece saat 9’dan sonra sokağa çıkma ilan etme yetkileri de var.

Güney Afrika Sağlık Bakanı Zweli Mkhize ve eşinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Ülkede toplam vaka sayısı 700 bini aştı, can kaybı 18.408.

BBC

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ferhan Demir

İçinde her daim kıpırdanan editoryal haykırışı Serinletici ile hayata geçiren Ferhan Demir tam bir yabancı dizi tutkunu. Kore dizilerinden anime'lere uzanan bu geniş yelpaze Ferhan için kuşkusuz bir başlangıç noktası ama asla bir son nokta değil. Hayatın teknoloji ve kültür sanat ihtiyacını da yazılarına dökmeye kararlı olan Ferhan, Ankara'da özel bir şirkette ömrünü tüketmekle meşgul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.