Close

Çin’de donmuş gıda paketinde canlı coronavirus bulundu

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, Qingdao kentinde bir vaka kümesinin kaynağını araştırırken bir marketin dondurulmuş gıda reyonunda canlı coronavirüs izine rastladı.

The Guardian’da yer alan habere göre, Çin’in Qingdao kentinde 55 gün yerel Koronavirüs (Covid-19) vakasına rastlanmamasının ardından geçen hafta yeni vaka kümeleri oluşmaya başladı. Yetkililer, vakaların kaynağının izini sürmek için araştırma yaptı.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, yapılan araştırma sonucunda, bir donmuş gıda paketinde canlı Koronavirüs tespit etti. Donmuş gıda yüzeyinde Koronavirüs örnekleri bulunmuş olsa da daha önce hiç canlı virüs tespit edilmemişti.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, bu zamana kadar gıda paketlerinden alınan 2 milyondan fazla örnekte 22’sinin pozitif çıktığını açıkladı.

Qingdoa’daki vakalarda donmuş gıda paketlerinin bir rolü olup olmadığı henüz bilinmiyor. Yetkililer, paketten bulaş riskinin düşük olduğunu söylüyor.

Nayn

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.