iPhone 13 ile depolama alanı 1TB’a çıkabilir

Bir iPhone alırken kullanacağımız alandan emin olmamız gerekiyor. Çünkü iPhone’ların depolama alanını bir SD Card ile artıramıyoruz. Lightning çıkışlı SD Card okuyucu aksesuarlar veri transferi için iş görüyor olsa da sistem verilerini saklamak mümkün olamıyor. Eğer Apple’ın iPhone için sunduğu 512GB depolama alanı size yeterli gelmiyorsa bu haber sizleri sevindirecek.

Apple’ın şu anki amiral gemisi olan iPhone 12, 128GB’dan 512GB’a kadar depolama kapasitesi seçenekleriyle geliyor. Önceki nesilde en düşük depolama alanı 64GB olarak seçilebiliyorken artık bu kapasite yetersiz görülmüş olacak ki satıştan kaldırılmış. Apple’ın yeni ürünleriyle ilgili sızıntılarda bulunan Jon Prosser attığı bir tweette “Umarım 1TB depolama alanı için hazırsınızdır.” ifadelerini kullandı.

Eğer analistin aktardığı bilgi doğruysa bazı kullanıcıların depolama sorunu çözülecek gibi görünüyor. 128GB depolama alanı bile çoğu kullanıcı için yeterliyken, sürekli yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraf depolayanlar 1TB alana ihtiyaç duyabilir. Telefonun her özelliğinden faydalanmak isteyen, kullandığı her uygulamada birkaç GB veri kaydedenler bu yenilikten memnun olacaklardır.

iPhone 12 beraberinde gelen HDR video kaydı özelliği ile 512GB alanın doldurulması çok zor olmamalı. Kullanıcıların böyle bir talebi sunup sunmayacağını öğrenmek için öncelikle iPhone 12’lerin tüm dünyada satışa çıkması ve yaygınlaşması gerekiyor.

https://shiftdelete.net/iphone-depolama-alani-icin-cilgin-iddia