Close

Resmi Twitter başkanlık hesabı yemin günü Biden’a verilecek

Twitter, ABD başkanlarının resmi hesabı olan @POTUS (President of the United States) hesabını yemin ettiği günü Joe Biden’a vereceklerini duyurdu.

Twitter’ın popülerleşmesinden bu yana ABD liderleri sosyal medya platformunda @POTUS hesabını kullandı. Mevcut Başkan Donald Trump, bu hesaptan sık kendi kişisel hesabı olan @realDonaldTrump’ı kullanmayı tercih etti.

CNN Business’a konuşan Nick Pacilio bu durumun Beyaz Saray bağlantılı tüm hesaplar için geçerli olacağını belirtti.

Pacilio, “Twitter, Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesaplarını 20 Ocak 2021 itibariyle yeni yönetime geçirmek için aktif olarak hazırlanıyor. Aynı 2017’de olduğu gibi Ulusal Arşiv ve Kayıtlar Yönetimi ile yakından çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

44. ABD Başkanı Barack Obama, @POTUS hesabını 20 Ocak 2017’de Trump’a teslim etmişti. Obama’nın başkanlık hesabından yapılan paylaşımlar @POTUS44 kullanıcı adı altında arşivlendi.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.