Close

Button, F1’den erken emekli olduğu için pişman

Jenson Button, Formula 1’den olması gerekenden daha erken ayrıldığını kabul ediyor ve bundan ötürü biraz üzgün olduğunu söylüyor.

Jenson Button, 2009 yılında şampiyon olmayı başardı ve 2016 yılının ardından Formula 1’e veda etti.

İngiliz pilot, ıslak zeminde ya da farklı şartlarda her zaman iyi performans sergiledi. Ancak 2016 Brezilya, yağmur altında geçmesine ve tam Button’ın istediği şartlar olmasına rağmen İngiliz pilot için o kadar da iyi bir yarış değildi.

Button, ilk kez o yarışta korku faktörü yaşadığını söyledi.

Ama eğer 2017’de kalacağını düşünseydi, işler onun için farklı olabilir miydi?

Button, “Kesinlikle tamamen farklı olurdu. Kafam yerinde değildi ve aptalca olan şey, bunun benim şartlar olmasıydı. En iyi olduğum şartlar bunlardı ve çok korktuğum için bunu gösteremedim. Bu da ayrılık için doğru vakit olduğunu kanıtlıyordu.” dedi.

İngiliz pilot, erken emekli olduğu için pişman olduğunu ancak o dönem buna ihtiyacı olduğu olduğunu belirtti.

“Şimdi F1’e bakıyorum ve ‘Keşke birkaç yıl daha yarışmış olsaydım’ diye düşünüyorum, ama geriye dönüp bunu söylemek kolay, çünkü sonunda gerçekten yorgun olduğumu ve zihinsel olarak tükendiğimi unutmuş oluyorum.”

“Yani o anda spordan ayrılmaya ihtiyacım vardı.”

“Geri dönüp bir iki yıl mı yapmalıydım? Belki, ama Japonya’da yarışmaktan çok keyif aldım. Orası çok daha rahat ve daha eğlenceliydi.”

Motprsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.