Close

F1: Hamilton coronavirus’e yakalandı, 2020 Sakhir GP’yi kaçıracak!

Yedi kez Formula 1 dünya şampiyonu Lewis Hamilton’ın COVID-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Formula 1’den yapılan açıklamaya göre Lewis Hamilton’ın girdiği son COVID-19 testi pozitif çıktı ve İngiliz pilot kendisini tecrit etti.

Hamilton’ın bu hafta sonu yapılacak Sakhir GP’de yer almayacağı doğrulanırken, yerine geçecek ismin kim olacağı henüz belli değil.

Takımın yedek sürücüleri Stoffel Vandoorne ve Esteban Gutierrez koltuk için birer aday. Ancak Nico Hulkenberg daha olası bir aday.

Açıklamada, Hamilton’un bugün Sakhir GP öncesi girdiği PCR testinin sonucunun pozitif çıktığına ve Bahreyn’deki COVID-19 protokollerine uygun şekilde izole edildiğine yer verildi.

Temas ettiği herkesle ilgili gerekli protokoller izlendi.

Mercedes ise, “Hamilton’ın COVID-19 testinin pozitif çıktığını ve bu hafta sonu Sakhir GP’ye katılmayacağını” duyurdu.

Açıklamada şöyle devam edildi: “Lewis, geçen hafta üç teste girdi ve hepsi negatif çıktı. Sonuncusu pazar öğleden sonra standart yarış hafta sonu test programının bir parçası olarak Bahreyn pistindeydi.”

“Ancak pazartesi sabahı hafif semptomlarla uyandı ve Bahreyn’e gitmeden önce temas ettiği kişilerden birinin testinin pozitif çıkığı konusunda bilgilendirildi. Lewis bu nedenle başka bir teste daha girdi ve bu test pozitif çıktı. Sonrasında bu durum, tekrar edilen başka bir testle doğrulandı.”

“Lewis şimdi Bahreyn’deki COVID-19 protokollerine uygun şekilde kendisini izole ediyor. Hafif semptomlar dışında zinde ve iyi durumda. Tüm ekip, hızlı bir şekilde iyileşmesi için kendisine en iyi dileklerini gönderiyor. Bu hafta sonu için yedek sürücü planlarımızı, gerektiği zaman açıklayacağız.”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.