Close

ABD lideri, seçimlerde yenilmesinden bu yana on binlerce takipçi kaybetti.

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım seçimlerini kaybetmesinden bu yana Twitter takipçilerini de kaybetmeye başladı. Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden’ın ise takipçi sayısı hızlı bir şekilde artıyor.

Factbase’in verilerine göre 17 Kasım’dan bu yana 134 bin hesap, Trump’ı takip etmeyi bıraktı. Biden’ı ise 1 milyon 156 binden daha fazla hesap takip etti.

Verilere göre Trump, 17-28 Kasım arasında 11 gün üst üste kazandığından çok takipçi kaybetti.

CNN’in medya muhabiri Brian Stelter, “Belki dünyadaki en önemli ölçüm aracı değil, ama yine de kaydetmekte fayda var. 2015’ten bu yana ilk kez Trump düzenli olarak takipçi kaybediyor.

ABD liderinin 88..8 milyon Twitter takipçisi bulunuyor. Trump, son haftalarda hesabını kanıt sunmadan seçim sonuçlarıyla ilgili iddialarda bulunmak için kullanıyor. Twitter, sıklıkla bu paylaşımları bayraklıyor.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.